Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

In etapa a 17-a echipa Progresul Cernica a primit vizita uneia dintre valoroasele echipe ale acestei serii: CS Afumati. Reamintim ca in meciul tur disputat pe terenul din Afumati, adversarul de acum şi de atunci, a câştigat cu scorul de 0-3 cel mai sever scor cu care echipa noastra a fost invinsa in aceasta editie de campionat. Deci echipa noastră avea de luat o revanşă... Pe care nu a luat-o desi i-a stat in putere: acondus cu 1-0 (gol marcat de Croitoru in minutul 10) si aprimit doua goluri spre final in minutele 75 si 90.
Echipa Progresul Cernica a aliniat următoarea formatie:
Portar : Tăchescu Cezar,
Fundasi: Marin Valentin, Tutunaru Aurel, Pavelescu Andrei (căpitanul echipei), Salaman Cosmin;
Mijlocaşi: Dedu Constantin, Marcio Do Santos Ferreira, Croitoru Mihai, Paun Dan (min 60 Stefan Viorel)
Inaintaşi: Apostol Adrian (min 46 Sava Andrei), Enciu Andrei
Antrenor principal Costel Pană. In ciuda infrangerii echipa noastra isi pastreaza locul 8, dar urmeaza meciuri extrem de dificile: cu FC Caracal in deplasare, cu liderul ACS Berceni acasa apoi tot acasa cu CS Balotesti si in deplasare cu FCM Alexandria