Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

vasile-bolboja-tanganuEchipa noastră, Progresul Cernica, a pierdut primul joc din returul ediţiei 2013/2014 cu una dintre contracandidatele la locurile din a doua parte a clasamentului Ligii a 3-a, seria a 2-a, Sporting Liesti, cu scorul de 0-1. Reamintim că în prima etapa a noii ediţii, 2013/2014, echipa noastră a pierdut şi meciul din deplasare cu 1-2..
Meciul propriu-zis a fost la discreţia echipei noastre: a avut două bare şi numeroase alte ocazii (nici nu am încercat să le inventariem). dar la singurul contraatac din repriza a doua (min 75), echipa adversă, a reuşit imposibilul: să câstige 3 puncte cu doar 2-3 ocazii în tot meciul....
Echipa noastră aliniată de antrenorul Dumitru Bolborea a fost următoarea:
Portar: Tăchescu;
Fundasi: Marin, Pavelescu (c), Sava Andrei, Salaman;
Mijlocasi: Croitoru, Colţatu (Răducan), Barbu (Tudose), Burcea;
Atacanti: Apostol (Răzvan), Enciu.
Să facem câteva precizări privind actualul regulament marca "Mircea Sandu - Mitică Dragomir": la finalul celor 2 tururi (deci campionatul regular), primele 6 echipe intră în

play-of, iar ultimele 6 în play-out. Este aproape cert că echipa noastră va intra în play-out. În care vor fi luate în considerare doar rezultatele obţinute în campionatul regular cu contracandidatele din play-out. Adică ultimele şase... Aşa că echipa noastră are o "bilă neagră": a pierdut 6 puncte cu modesta echipa sătească din judetulGalaţi....
Vom reveni şi cu alte detalii privind modul cum a organizat FRF (recte tandemul sus amintit "Mircea Sandu – Mitică Dragomir") fotbalul românesc.
În fotbal surprizele sunt permanent posibile (de aceea este sportul-rege), şi nu trebuie să ne pierdem speranţa că echipa noastră nu a va trece cu succes şi acest al doilea şoc fotbalistic: supravieţuirea în eşalonul trei al fotbalului românesc. Ceea ce reprezintă şi ar reprezenta un succes pentru fotbaul cernicaş

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV