Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

In cadrul articolului puteti regasii transmisiunea live din 16-noi-2013, reluarea HQ a acestei transmisiuni, foto de la eveniment, precum si un interviu cu Dorin Mateut si Costel Pana.

In splendida zi de 16 noiembrie 2013 pe terenul din Cernica a avut loc un eveniment sportiv deosebit: meciul amical dintre echipa noastra, Progresul Cernica si binecunoscuta echipa bucuresteana, una dintre protagonistele fotbalului romanesc din ultimii 65 ani, Dinamo Bucuresti.
Desigur, a fost un meci amical dintre doua echipe disproportionate valoric.

Diferenta dintre echipe de Liga a I-a, unde evolueaza Dinamo Bucuresti si Liga a 3-a, unde evolueaza echipa noastra Progresul Cernica este considerabila. Asa ca scorul a fost net in favoarea echipei oaspete: 0-7 prin golurile marcate de unii jucatori biencunoscuti cum ar fi Tucudean (care a realizat un hack-trick) dar si mai putin cunoscutii: Dorin Rotariu (nepotul lui Iosif Rotariu, un real talent al fotbalului romanesc), Lazar, Balint si Thomas Joel.

Ambele echipe au rulat loturile avute la dispozitie. Echipa noastra a profitat de ocazie si a trimis in teren tot

lotul valid al echipei de liga a 3-a si, in buna masura (aproape) tot lotul echipei a 2-a care evolueaza in Liga a 4-a.

Noi ne vom margini sa prezentam in continuare lotul prestigioasei echipe vizitatoare prezent pe gazonul terenului nostru : portari Kristijan Naumovsky si Cristian Balgradean, jucatori de camp: Steven Thicot, Alexandre Rurimel, Laurentiu Rus, Constantin Grecu, Dorin Rotatiu, Catalin Munteanu, Cosmn Matei, Valentin Lazar, Elton Figueiredo, Boubacar Mansaly, Marza Hasanovici, Joel Thomas, George Tucudean, Ionut Serban, Alin Dobrosavievici, Valentin Balint, Romica Buia, Viorel Lica si binecunoscutul Ionel. Danciulescu.

Au lipsit, firesc, jucatorii prezenti la loturile nationale: Srdjan Luchin si Dragos Grigore precum si Alexandru Curtean accidentat dar prezent la meci. Antrenorii echipei sunt binecunoscutii fosti jucatori: Flavius Stoican si Dorin Mateut, ultimul a avut amabilitatea sa ne acorde, in exclusivitate, un interviu pentru Voxcernica..
Altminteri multa, multa lume buna pe cochetul teren din Cernica: pe langa tot staff-ul si anturajul echipei bucurestene au fost prezenti si fostii antrenori ai echipei noastre: Gabi Raduta, Costel Pana, Cristian Sava si muli,multi altii...
A fost deci un regal fotbalistic de exceptie gustat de numerosul public aflat in tribuna si transmis in direct de postul nostru TV, Voxcernica.Live

 

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV