Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Duminică, 9 octombrie 2016, iubitorii de fotbal din Tânganu au avut satisfactia ca echipa satului lor, Victoria Tânganu, sa dispute primul meci “acasă” in aceasta noua editie a campionatului judetului Ilfov, liga a 4-a, seria a 2-a. Oaspeti au fost jucatorii din Cornetu, echipa solida, rutinata, care este in lupta pentru promovare. Echipa noastră este in formare si din pacate si intr-o acută lipsă de efectiv : 3 jucători de bază sunt accidentati iar altii, într-un fel sau altul au abandonat fotbalul tângănean ! Asta e !
Prima repriza a fost la discretia echipei oaspete care a profitat cu exactitate de erorile din defensiva noastra tocmai acolo unde au fost improvizaţiile, pe flancul stang. Titularul Tănase Gabriel este accidentat şi culmea ! si inlocuitorul său, Gheorghe Alin, s-a acidentat in min 2, fiind înlocuit cu atacantul de rezervă, Paraschiv Ionuţ Si oaspetii au marcat, in prima repriză

3 goluri pe acel flanc, plus un 11 m discutabil. Golul lui Radu Ionut (la 0-1) a făcut ca scorul la pauză să fie de 1-4. In a doua repriză echipa noastră a făcut un joc mult mai bun, a redus din handicap prin nou intratul Ghencea Iulian, dar numai atât. Pentru că in ultimele minute un contraatac tăios al echipe adverse a facut ca scorul sa devina 2-5, nemeritat pentru echipa noastră raportandu-ne la evoluţia pe ansamblu.