Steluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă
 

Echipa noastră a obţinut o victorie importantă în lupta pentru supravieţuire în eşalonul 3 al fotbalului românesc. Locul 6 ocupat în prezent este înşelător: se prevede o drastica reducere a echipelor din eşaloanele superioare ale fotbalului românesc (vom reveni cu amănunte). Meciul cu FC Voluntari a avut o desfăşurare tensionată. Echipa oaspete intărită cu fotbalişti care au

evoluat în Liga I-a sau peste hotare precum Irimia, Maxim sau Dinu Todoran.au dominat prima repriză concretizată prin trimiterea de două ori a balonului în bara transversală. De partea noastră doar inimosul Marin Valentin (Gore) a ratat o bună ocazie. In repriza secundă portarul Tăchescu salvează miraculos ca apoi noul intrat, Gabi Răducan, să reuşească unul dintre cele mai frumoase goluri văzute pe terenul din Cernica "o diagonala a la Hagi" din meciul cu Columbia. Era minutul 85 şi... Cernica a făcut un pas (aproape ) decisiv pentru a rămâne în eşalonul 3 al fotbalului românesc. Remarcaţii noştri: amintitul Marin Valentin şi brazilianul Marcio Ferreira. Şi, ca de obicei în ultimul timp,.mulţi accidentaţi şi suspendaţi: Sava Alexandru, Croitoru Mihai, Salaman Cosmin, Apostol Adrian, Tudose Adrian, Pavelescu Andrei...
Echipa aliniată de formaţia noastră antrenată de Costel Pană:
- Tăchescu Cezar;
- Fundaşi: Marin Valentin, Tutunaru Aurel., Bivolaru Alexandru (c) (Ion Marin Alexandru), Sava Andrei;
- Mijlocaşi: Marcio Ferreira., Colţatu Mihai (Răducan Gabriel)., Dedu Constantin (Ştefan Viorel) Păun Dan (Răzvan Zamfir).;
- Inaintaşi: Enciu Andrei, Radu Ionuţ .
Echipa noastră totalizează un punctaj liniştitor 32 puncte (14 în tur + 18 în retur) şi în etapa 25 stă iar în ultima etapă a 26, pe 31 mai întâlneşte pe teren propriu pe Inter Clinceni. În acest retur echipa noastră a realizat 6 victorii în cele 11 meciuri disputate (5 "acasă" una în "deplasare").

Adaugă comentariu
Pentru un dialog civilizat, articolele si comentariile care contin expresii vulgare, injurii catre alti utilizatori sau incita la violenta, ura, sunt defaimatoare, ofensatoare, promoveaza produse sau servicii, sau nu au legatura cu subiectul comentat, vor fi sterse. Responsabilitatea pentru articole si comentarii revine autorului acestora.
Campurile de mai jos marcate cu * sunt obligatorii.


Codul de securitate
Refriseaza codul / Introduceti codul in campul de mai jos

Vox Cernica TV