Evaluare utilizator: 1 / 5

Steluță activăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivăSteluță inactivă

Echipa noastră, Progresul Cernica, a reuşit inca o victorie importanta cu una dintre fruntasele seriei a 3-a, CS Balotesti, cu scorul de 2-1 (1-0).

In minutul 10 o patrundere frontala a atacantului nostru Andrei Enciu, portarul advers il blocheaza prin fault, si arbitrul dicteaza lovitura de pedeapsa de la 11 m care se impune in asemenea situatii.. Executa, cu precizie, Radu Ionut si echipa noastra a condus cu 1-0.

Repriza a doua are o desfasurare dramatica: in minutul 81, dupa o greseala colectiva a apararii noastre oaspetii egaleaza. La scorul de 1-1 portarul nostru, Popescu, in postura de ultim aparator comite fault, este dictata lovitura de la 11 m ce s-a impus. Dar tanarul nostru portar Popescu apara magistral lovitura de pedeapsa. Si intr-un final dramatic, in min 90, Croitoru Mihai, "croseteza" cativa adversari are o executie de mare

clasa, scorul devine 2-1 cu care se incheie meciul.

Echipa noastră – care, iarasi!, a avut mulţi jucători indisponibili sau suspendaţi, a aliniat următoarea formaţie

- Portar : Popescu Andrei
- Fundasi: Tudor Pană, Tutunaru Aurel, Bivolaru Alexandru, Sava Andrei:
- Mijlocasi: Marcio Ferreira, Tudose Adrian (min 76 Dedu Constantin), Croitoru Mihai, Colţatu Mihai (min 74 Ştefan Viorel)
- Inaintaşi: Radu Ionuţ (min 64 Salaman Cosmin), Enciu Andrei